Česky English Story Factory
Vložit video

 

Nejnovějších 5 Nejlepších 5

 

Pokud máte nějaký dotaz ohledně StoryFactory, na této stránce můžete zjistit, jestli už se někdo ptal na něco podobného. Pokud ne, můžete se zeptat pomocí formuláře na konci stránky a administrátor se vám pokusí co nejrychleji odpovědět.

Zodpovězené dotazy

Jakou hudbu mohu použít ve svém videu? Mohu například použít hudbu pod licencí Creative Commons?

Informace týkající se legálního použití hudby ve videích naleznete v sekci Hudba legálně.

Je možno videa dodatečně upravit v nějakém video editoru?

Kreativitě se meze nekladou. Případná postprodukce videí jest samozřejmě možná dle Vašeho uvážení.

Je možné si do programu nahrát vlastní postavy vytvořené například v Corelu?

Bohužel to možné není. StoryFactory používá pro zobrazování 3D světa a postav tzv. Unreal Engine, jenž používá vlastní formát pro ukládání modelů postav a animací. Animace je navíc většinou nutné vytvářet pomocí technologie motion-capture.

Při přehrávání scény se nezobrazují postavy. Co mám dělat?

Zkontrolujte, zda se v názvu postav nevyskytuje diakritika. Pokud ano, tak přejmenujte postavu na jméno bez diakritiky.

Nemohu spustit soubory s příponou .jar. Mám program Nokia PC suite, který otevírá všechny soubory s příponou .jar, ale nespustí je.

Problém by se měl týkat jen SF verze 1.0 - 2.0.8. Z http://diana.ms.mff.cuni.cz/pogamut_files/misc/StoryFactory/bat.zip si stáhněte balíček spouštěcích souborů StoryFactory, příslušný k operačnímu systému, který máte. Nový instalátor s příponou .bat zkopírujte do složky, kde je původní instalátor s příponou .jar (je nutné zachovat oba, nový instalátor využívá ten starý) a dvojitým kliknutím spusťte soubor s příponou .bat. Instalace by měla proběhnout. Po dokončení instalace je ještě třeba podobně ošetřit soubor, kterým se StoryFactory spouští, a soubor, kterým se StoryFactory odinstaluje. Nakopírujte nový spouštěcí soubor, tj. StoryFactoryW7.bat nebo StoryFactoryXP.bat, do složky obsahující původní spouštěcí soubor s příponou .jar (tedy např. C:\StoryFactory). Pak nový soubor s příponou .bat používejte pro spouštění StoryFactory místo původního souboru. Obdobně nový odinstalační soubor nakopírujte do složky obsahující původní odinstalační soubor (např. C:\StoryFactory\Uninstaller).

Nedaří se mi nainstalovat StoryFactory. Při instalaci se mi objeví prázdné instalační okno, kde nejde nic stisknout, ani se vrátit.

Problém by se měl týkat jen SF verze 1.0 - 2.0.8. Pravděpodobně máte 64bit operační systém a 64bit verzi Javy. StoryFactory může spolehlivě pracovat jen s 32bit verzí. Postup k nápravě: 1) Stáhněte si 32bit verzi Javy z www.java.com (přesněji z http://www.java.com/en/download/manual.jsp verzi "Windows 7, XP Offline (32-bit)" ) a nainstalujte ji. Neměňte předvolené umístění instalace. 2) Stáhněte si alternativní instalátor, odinstalátor a spouštěcí soubor StoryFactory z http://pogamut.cuni.cz/pogamut_files/misc/StoryFactory/bat64bit.zip . 3) Nakopírujte instalátor (StoryFactory-2.0.4-install64.bat; v případě, že instalujete vyšší verzi StoryFactory postupujte dle informací v ctimne.txt souboru) do složky, kde se nachází původní instalátor StoryFactory, pomocí kterého se instalace nezdařila. Pak spusťte alternativní instalátor, instalace by měla proběhnout korektně. 4) Nakopírujte spouštěcí soubor sf64.bat do složky StoryFactory (aby byl ve stejné složce, jako je StoryFactory.jar) a odinstalační (uninstaller64.bat) do StoryFactoryUninstaller. 5) Používejte nově nakopírované soubory pro spouštění StoryFactory, respektive pro případnou odinstalaci.

Scénka ve StoryFactory nejde přehrát. Co mám dělat?

Zkontrolujte, jestli jsou všechny postavičky nastaveny tak, že je možné aby se mohli objevit ve městě. Postavička se nemůže objevit např. uvnitř stromu nebo v budově, která uvnitř nemá místnost. V takovém případě scénka nepůjde přehrát.

Je možné exportovat vytvořené dílo do nějakého 3D formátu typu 3DS, VRML2?

Toto bohužel možné není vzhledem ke způsobu, jakým funguje engine hry, na kterém StoryFactory běží.

Jaké systémové požadavky má Story Factory?

Minimální požadavky aplikace StoryFactory pro verzi využívající UnrealEngine2Runtime jsou následující: Procesor: Intel Pentium III nebo AMD Athlon 733 MHz CPU, paměť: 512 MByte RAM, grafická karta: 32 až 128 MB NVIDIA GeForce2 nebo ATI Radeon1, DirectX: DirectX version 8.1b3 . Verze StoryFactory pro UDK má minimální požadavky jako aplikace UDK (viz www.udk.com).

StoryFactory nejde spustit ve Windows 8. Co mám dělat?

Problém může být v nedostatečných právech aplikace StoryFactory pro zápis do adresáře, kde je nainstalováno. Obvykle pomůže nainstalovat StoryFactory mimo adresář Program Files, tedy například do adresáře C:/Hry/StoryFactory .

Existují nějaké alternativy k nástroji StoryFactory?

Ano. Doporučujeme podívat se například na http://sourcefilmmaker.com/ nebo http://garrysmod.com/ .

Vložení nového dotazu

Jméno:
E-mail:
Dotaz:
Kontrolní otázka: Opište obráceně následující text: