Česky English Story Factory
Vložit video

 

Nejnovějších 5 Nejlepších 5

 

Jak přidat titulky k videu na YouTube (napevno)

Získání software

Šikovný je například program AviRecomp, ke stažení v současnosti např na http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/ostatni/avi-recomp/.

Práce v AviRecomp

Po spuštění se ocitneme v záložce Zdroj a Cíl:

Kliknutím na Otevřít AVI (1) si vyberme zdrojový soubor videa, tj. ten, do kterého chcete přidat titulky (mimochodem je dobré si ho zazálohovat, kdo ví, zda se ještě nebude někdy hodit i bez dodaných titulků). Kliknutím na Uložit AVI (2) pak určíme, kam se výsledný soubor uloží.

Poté přejděme na záložku Rozšíření:

Zde je třeba povolit vložení titulků pomocí checkboxu Povolit/Zakázat (1), pak se zpřístupní tlačítku Nahrát titulky (2), na které klikněte a ve vyskočivším okně běžným způsobem najděme titulky, které k videu chceme přidat.

Pro úspěšné ukončení procesu musíme ještě odstartovat samotné spojení videa a titulků (zatím jsme jen řekli, co chceme dělat). Přejděme na záložku Fronta:

Zde přidáme úlohu spojení videa a titulků do fronty, pomocí tlačítka Přidat do fronty (1). Pak klikneme na tlačítko Start (2), čímž začne proces vypalování titulků (pozor, u delších videí to může trvat poměrně hodně dlouho).

Tímto končí série tutoriálů o ozvučení a otitulkování videí ve StoryFactory. Tedy, hurá do práce!

<<  2. Jak vytvořit titulky k videu